Zapraszamy na półkolonie!

AKTUALNOŚCI

2020-07-10 19:09

Trwa nabór do sekcji żeglarskiej dla dzieci w wieku 6-14 lat

Samodzielność, dyscyplina, charakter, pracowitość to cechy, które definiują dobrego żeglarza. Dołącz do nas i przekonaj się jak zabawna może być nauka nowych umiejętności.

Zakończyły się pierwsze dwa turnusy półkolonii Legia Sailing Schools. Sekcja żeglarska Legii Warszawa przygotowała autorski program z myślą o młodych legionistach, dla którzy rozpoczynają prawdziwą przygodę z tym pięknym sportem. Dzieci uczą się żeglarskiego fachu już od pierwszych chwil na półkoloniach. Instruktorzy i trenerzy Sailing Legia wprowadzają maluchy krok po kroku, w przyswajalny sposób tłumaczą zagadnienia teoretyczne i wprowadzają w praktykę.

 

Pierwszego dnia dzieci pływają po dwie osoby na łódce klasy Optimist. Uczą się przez to współpracy w nowym środowisku, pomagają sobie i się wspierają. A już od drugiego dnia niektórzy chwytają samodzielnie ster i szoty, by wykonywać pierwsze halsy i zwroty. Wszystko odbywa się pod pełną kontrolą instruktorów, którzy asekurują dzieci z najbliższej odległości z motorówki.

 

Jednak nie samym żeglarstwem żyją dzieci na naszych zajęciach. Na brzegu odbywają się również zajęcia uświadamiające, mające na celu wyrobienie u dzieci zachowań bezpiecznych na wodzie. Nie brakuje też zabawy, malowania bander, poszukiwania skarbów, gier, a wszystko w pirackim klimacie, tak aby dzieci realizowały pewne zadania zgodnie z fabułą małych piratów-zdobywców.

 

Uśmiechy nie schodzą im z twarzy. Każdego dnia dzieci wracają do domów zmęczone, szczęśliwe i wyposażone w bagaż świetnych wrażeń. Turnusy półkolonii zostały zaplanowane do końca wakacji. Wciąż można się zapisywać!

 

 

Najbardziej utalentowane dzieci będą zapraszane do sekcji regatowej, która rozpocznie szkolenie od września. Baza Sailing Legia znajduje się przy Hotelu 500 w Zegrzu Południowym. Oto terminy wakacyjnych półkolonii:

13.07-17.07.2020

27.07-31.07.2020

10.08-14.08.2020

24.08-28.08.2020

Nie zwlekaj, dołącz już dziś do Leginej rodziny żeglarskiej.

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie