Nasza załoga Mistrzem Polski... Zapraszamy na półkolonie!

Półkolonie

Nasze półkolonie pozwolą Twojemu dziecku rozwinąć się w wielu dziedzinach. Poza oczywistą kwestią rozwoju fizycznego, szczególny nacisk kładziemy na rozwój kreatywności, logicznego myślenia oraz budowania relacji międzyludzkich.

       

CELE:

Bezpieczeństwo nad wodą: podczas naszych półkolonii uczymy zasad bezpieczeństwa nad wodą, używamy atestowanych kamizelek ratunkowych, organizujemy zajęcia z ratownikiem – wzywanie pomocy, udzielanie pierwszej pomocy, przedstawiamy zasady obowiązujące na kąpieliskach.

 

Żeglarstwo: celem jest zdobycie umiejętności samodzielnej obsługi jachtu - przygotowanie łodzi, żagli, sterowanie, oswajanie się z wodą, nauka węzłów. Turnus kończymy regatami na Zalewie Zegrzyńskim.

 

Dbanie o środowisko: szczególną uwagę zwracamy na edukację ekologiczną naszych podopiecznych - uczymy szacunku do środowiska naturalnego. Wartości które chcemy przekazać to zasady segregacji, oszczędność surowców, dbanie o czystość środowiska. W trosce o środowisko na naszych półkoloniach ograniczamy zużycie plastiku, dlatego każdy z Legionistów używa swojego bidonu, który otrzyma w pakiecie startowym.

 

Zabawy na lądzie: w trakcie trwania półkolonii, poza nauką żeglowania, mamy także zaplanowany szereg zajęć oraz gier zespołowych, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę.

 

Regaty obozowe: Na zakończenie turnusu półkolonii każdorazowo odbywają się Regaty Obozowe, które gwarantują sportową rywalizację, świetną zabawę i niezapomniane przeżycia.

 

KADRA:

Nasz zespół składa się z kierownika wypoczynku, wychowawców, instruktorów i trenerów mających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobytym w kraju oraz za granicą. 

 

Półkolonie SAILING LEGIA każdorazowo są zgłaszane do Kuratorium Oświaty i podlegają pod nadzór Kuratorium, Sanepidu oraz Straży Pożarnej.

 

RAMOWY PROGRAM DNIA:

08.00 – Wyjazd z Warszawy

09.00 – Powitanie nad Zegrzem, apel

09.10 – Drugie śniadanie

09.30 – Zajęcia na jachtach Optymist w parach– 3 godz.

13.00 – Obiad – 1 godz.

14.00 – Blok zajęć zgodnie z tematem przewodnim tygodnia – 2 godz.

16.00 – Podwieczorek

17.00 – Wyjazd do Warszawy

18.00 – Przyjazd do Warszawy

 

TRANSPORT

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają dzieciom opiekę już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 

 

PRZYSTANKI

Dworzec Centralny, Metro Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Rondo Radosława, Rondo Starzyńskiego, Rondo Żaba, Metro Młociny, Modlińska,  Jabłonna, Legionowo

 

WYŻYWIENIE

Wyżywienie zapewnia nam restauracja Hotelu 500

 

SPRZĘT

Nasze wyposażenie stanowi flota nowych jachtów klasy Optimist, jacht Delphia 16, deski windsurfingowe, 2x ponton asekuracyjny, jacht kabinowy, różnorodny sprzet do uprawiania sportów wodnych i gier zespołowych. 

 

FABUŁY

Dla naszych uczestników przygotowaliśmy cotygodniowe, różnorodne zajęcia tematyczne mające na celu kreatywną zabawę oraz integrację w grupie. Są to nasze autorskie fabuły przygotowane w oparciu o doświadczenie w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Zajęcia te wyróżniają nas na tle innych półkolonii i stanowią unikatową formę rozrywki.

W ciągu całego tygodnia, nasi uczestnicy zamieniają się w Piratów, mających za zadanie zbudowanie tratwy, dzięki której dostaną się na wyspę skarbów… :) 

Nasze przykładowe fabuły:

-      Piraci z Karaibów

-      Agent

-      Igrzyska ciała i umysłu

 

BAZA I TERMINY

Miejsce półkolonii znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zegrzyńskiego z dostępem do jeziora, jest to oficjalnej bazie sekcji żeglarskiej Legii Warszawa.

Terminy półkolonii (do wyboru w czasie rejestracji - "Zapisz się"):

29.06-03.07.2020 

06.07-10.07.2020 

13.07-17.07.2020

20.07-24.07.2020

27.07-31.07.2020

03.08-07.08.2020

10.08-14.08.2020

17.08-21.08.2020

24.08-28.08.2020 


      

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie