Legioniści Mistrzami Polski! Żeglarska Legia druga w PEŻ ... Mistrzostwo Polski mamy we k...

AKTUALNOŚCI

2022-10-06 18:05

Czworo żeglarzy Sailing Legia powołanych na zgrupowanie kadry narodowej

Autor: Dariusz Urbanowicz Fot. Bartosz Modelski

Koniec sezonu dla żeglarzy klasy Optimist zbliża się wielkimi krokami. Zresztą taka kolej rzeczy, że jesienią powoli akweny pustoszeją.

Z naszej, klubowej perspektywy ocena Legijnej młodzieży jest bardzo budująca. Ich postępy, ambicje budzą podziw. To oczywiście proces złożony, bo nie tylko praca zawodników i trenerów, ale też zaangażowanie rodziców wpływają na efekty. Tym większą dumą napawa nas fakt, że nie tylko my sami doceniamy starania, sukcesy, wyciągamy wnioski z porażek. Bo taki jest sport, że trzeba sto razy upaść, by 101 razy stanąć w gotowości do dalszej walki. Nie zawsze jest z górki, a dopiero ostry wycisk na podjazdach daje dobrą nogę. Tak samo jest w żeglarstwie, które jest sportem pięknym, być może najpiękniejszym, ale też wiąże się ze żmudnym treningiem, godzinami spędzonymi przy sprzęcie, a i tak nikt milionowych kontraktów nie zagwarantuje.

 

Z nieukrywanym zadowoleniem informujemy, że czworo żeglarzy Legii Warszawa otrzymało powołania na zgrupowanie kadry narodowej w klasie Optimist. Odbędzie się ono w dniach 10-13 października. W Górkach Zachodnich w Narodowym Centrum Żeglarstwa zbierze się krajowa elita młodych żeglarzy, a trening w takim gronie z pewnością da świetne wyniki, otworzy głowy na kolejną dawkę wiedzy, teorii i praktyki. 

 

Powołania otrzymali:

 

Pola Wdowiak (wicemistrzyni Polski juniorów młodszych)

 

Stanisław Ługowsk (4. MP w sprincie, 1. Mistrzostwa Warszawy, 10. w rankingu Pucharu Polski)

 

Antek Brzozowski (2. Puchar Warszawy)

 

Zofia Brdulak (2. mistrzostwa Warszawy, 1. mistrzostwa Mazowsza)

 

Dla jasności, to jeszcze nie koniec sezonu dla wielu zawodników nie zabraknie jeszcze regatowych emocji. Zosia i Antek pojadą jeszcze na mistrzostwa Polski(ego SKO) do lat 13. 

 

 

DOŁĄCZ DO NASZYCH DZIELNYCH ŻEGLARZY JUŻ DZIŚ, ZAPISY W LINKU PONIŻEJ.

 

       

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie