1.Czym są półkolonie?
Półkolonie to nowoczesna forma aktywnego wypoczynku dzieci w ciągu dnia- bez noclegu. Taka formuła została stworzona przede wszystkim wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców pracujących w dni powszednie w okresie wakacyjnym. Dzieci są codziennie odbierane i dostarczane po zajęciach na jedną z wybranych lokalizacji. W cenę półkolonii wliczony jest transport.
2.Kto i w jaki sposób realizuje transport?
Mamy podpisaną umowę ze sprawdzoną firmą realizującą na co dzień transporty dzieci i młodzieży w kraju i za granicą. Przewoźnik oraz kierowcy posiadają niezbędne uprawnienia. Ponadto każdorazowo kierownik półkolonii, przed rozpoczęciem kursu dokonuje oceny środka transportu. W zależności od ilości osób na turnusie transport może być realizowany klimatyzowanym autokarem, busem lub samochodem osobowym. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy. Trasy przejazdu-przystanki- podane są w zakładce półkolonie. Nie ma możliwości dosiadania się w innych miejscach. Ponadto w tygodniu poprzedzającym podamy dokładne godziny zbiórki na wybranych przystankach.
3.Gdzie i co jemy?
Wyżywienie zapewnia nam Hotel 500, menu jest oparte o zdrowe produkty. Abonament obejmuje 3 posiłki: drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz woda do picia (bez ograniczeń) na terenie bazy. W przypadku alergii/nietolerancji na wybrane produkty prosimy o dopisanie tego w rubryce uwagi podczas procedury zgłoszeniowej.
4.Transport własny
Istnieje możliwość samodzielnego dostarczenia dziecka na zajęcia. Należy wpisać uwagę o treści „transport własny” w formularzu zgłoszeniowym.
5.Kto może odebrać dziecko z miejsca zbiórki?
Uczestnik może zostać odebrany jedynie przez rodzica lub opiekuna prawnego wymienionego w formularzu zgłoszeniowym. Jeżeli chcą Państwo aby dziecko było odebrane przez inną osobę należy dostarczyć wypełniony formularz upoważnienia dostępny TUTAJ.
6.Czy dziecko musi umieć pływać?
Nie, umiejętność pływania nie jest konieczna. Podczas zajęć na wodzie, uczestnicy są ubrani w certyfikowane kamizelki ratunkowe.
7.Co spakować na półkolonie?
Z doświadczenia wiemy, że warto zacząć od podpisania wszystkiego. Poniżej lista rzeczy, która powinna trafić do plecaka:
- Drugi komplet odzieży na zmianę dostosowany do pogody (bielizna, spodenki, koszulka,)
- Buty przeznaczone do zmoczenia podczas żeglowania i zabaw w wodzie (najlepiej typu "aqua shoes")
- Kurtka przeciwdeszczowa
- Czapka
- Okulary przeciwsłoneczne
- Ręcznik
- Krem z filtrem UV
8. Jak liczne są grupy podczas treningów, obozów?
Akademia Młodego Pirata – max 10 osób/ conajmniej 1 opiekun
Akademia Wilka Morskiego- max 15 osób/ conajmniej 1 opiekun
Grupy regatowe- max 10 osób/ 1 opiekun
9.Jakie są przeciwskazania wzięcia udziału w zajęciach?
-Zapalenie ucha środkowego
-Zapalenie oka lub nosa
-Wady wrodzone serca, układu oddechowego
-Ostre infekcje dróg oddechowych
-Biegunki
-Kilka dni po przebytej chorobie
10. Czy zajęcia są bezpieczne dla małych dzieci?
Tak, zajęcia są bezpieczne dla małych dzieci. Dziecko cały czas znajduje się pod opieką wykwalifikowanego instruktora.
11. Jakie są możliwości dalszego rozwoju w Sailing Legia?
Naszym celem jest zbudowanie najlepszego klubu żeglarskiego w Polsce. Tworzymy system szkolenia dzieci i młodzieży oparty na wieloletnim doświadczeniu trenerów co potwierdzają liczne sukcesy ich aktualnych podopiecznych. Szkolenie podstawowe odbywać się będzie na łodziach klasy Optimist. W miarę potrzeb będziemy rozszerzać ofertę o klasy przygotowawcze, międzynarodowe i olimpijskie.
Jesteśmy Mistrzami Polski!
Złote medale Mistrzostw Polski: 18
Medale Mistrzostw Świata: 2
Medale olimpijskie: 1