Legioniści Mistrzami Polski! Żeglarska Legia druga w PEŻ ... Mistrzostwo Polski mamy we k...

AKTUALNOŚCI

2020-10-12 22:49

Otwarcie nowej lokalizacji Legia Sailing Schools!

Autor: LSS Fot. Bodziach / Legionisci.com

Żeglarska sekcja Legii Warszawa wróciła nad Zalew Zegrzyński! To wiekopomne wydarzenie, bo żeglarze Legii związani byli z tym akwenem od zawsze, zatem od 1963 roku, kiedy to Zalew Zegrzyński powstał.

Wcześniej żeglarze pływali po Wiśle. Niestety w połowie lat 70. sekcja zawiesiła działalność. Pierwotnie stanica żeglarska Legii znajdowała się w Zegrzu Północnym, tam bowiem – w pobliżu jednostki wojskowej – korzystali z obiektów żeglujący z eLką na piersi.

Dopiero w 2016 roku, na stulecie założenia Klubu, udało się reaktywować stowarzyszenie Akademia Żeglarska Legii Warszawa, które po czterech latach zmieniło się w Sailing Legia. Na tej kanwie udało się porozumieć i wydzierżawić działkę w Zegrzu Południowym (między Hotelem 500, a siedzibą Legionowskiego WOPR).

 

 

Żeglarzom udało się doprowadzić działkę do względnego porządku. Przez osiem lat zrobiła się tam „dżungla”. Obecnie przybywa jachtów, pojawia się zaciekawiona młodzież i starsi entuzjaści wiatru, wody i żagli. W ostatnich dniach udało się postawić na wodzie pomost pływający, a także namiot, który będzie stanowił prowizoryczne szatnie oraz magazynek na podstawowy sprzęt. Na przystani znajduje się slip pozwalający na schodzenie na wodę na mniejszych jednostkach.

 

 

Początkowo stanowiliśmy grupę entuzjastów, którzy po prostu ścigali się w barwach Legii Warszawa. Na początku, po wielu latach trenowania w YKP Warszawa, do Legii przystąpiła Zofia Klepacka – medalistka olimpijska, mistrzyni świata i Europy, która wciąż należy do światowego topu i szykuje się na regaty olimpijskie u wybrzeży w Tokio. W tym roku zdobyła dwa tytuły mistrzowskie. Mamy też innych seniorów – ja z Marcinem Józefowskim obroniliśmy tytuł mistrzów Polski w klasie 505. Mamy silną załogę startującą w Klubowych Mistrzostwach Polski, a ubiegłoroczny srebrny medal zapewnił nam start w finałach Żeglarskiej Ligi Mistrzów. Mamy zawodników w klasie Finn, Micro, Korsarz, Nautica450, Melges32, regatach PPJK. Mamy wreszcie ofertę dla najmłodszych adeptów tego pięknego sportu. Latem zorganizowaliśmy żeglarskie półkolonie Legia Sailing Schools. Myśli o zbudowaniu jakości szkoleniowej, tak by nasi młodzi regatowcy ścigali się na jak najwyższym poziomie – mówił prezes Sailing Legia, Jakub Pawluk.

 

 

Podczas symbolicznego, uroczystego otwarcia bazy nastąpiło podniesienie bandery. Działacze sekcji wręczyli cegiełki dla zawodników i osób wspierających sekcję. 

Jednocześnie przypominamy, że cały czas trwa nabór dla dzieci będą do szkolenia w ramach Legia Sailing Schools. Dzieci, które miały doświadczenie żeglarskie, a nie brały udziały w naszych półkoloniach zapraszamy do weryfikacji umiejętności pod okiem jednego z naszych trenerów. Po wstępnych testach będziemy w stanie przydzielić młodego żeglarza do grupy. Zapraszamy do kontaktu i zapisów - klikając TUTAJ 

 

ZAPISZ SWOJE DZIECKO DO LEGIA SAILING SCHOOLS - KLIKNIJ TUTAJ

 

Galeria zdjęć z otwarcia - autor Bodziach/Legionisci.com

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie