Legioniści Mistrzami Polski! Żeglarska Legia druga w PEŻ ... Mistrzostwo Polski mamy we k...

AKTUALNOŚCI

2020-09-06 19:09

Trwa nabór do sekcji żeglarskiej dla dzieci w wieku 6-14 lat

Samodzielność, dyscyplina, charakter, pracowitość to cechy, które definiują dobrego żeglarza. Dołącz do nas i przekonaj się jak zabawna może być nauka nowych umiejętności.

Zakończył się pierwszy sezon półkolonii Legia Sailing Schools. Sekcja żeglarska Legii Warszawa przygotowała autorski program z myślą o młodych legionistach, dla którzy rozpoczynają prawdziwą przygodę z tym pięknym sportem. Dzieci uczyły się żeglarskiego fachu już od pierwszych chwil na półkoloniach. Instruktorzy i trenerzy Sailing Legia wprowadzali maluchy krok po kroku, w przyswajalny sposób tłumaczyli zagadnienia teoretyczne i wprowadzali w praktykę.

 

Najbardziej utalentowane dzieci z półkolonii zapraszane będą do sekcji regatowej, która rozpocznie szkolenie od 1 października. Wyczekujcie we wrześniu kontaktu od trenerów. Baza Sailing Legia znajduje się przy Hotelu 500 w Zegrzu Południowym.

 

Dzieci, które miały doświadczenie żeglarskie, a nie brały udziały w naszych półkoloniach zapraszamy do weryfikacji umiejętności pod okiem jednego z naszych trenerów. Po wstępnych testach będziemy w stanie przydzielić młodego żeglarza do grupy lub zaprosić na przyszłoroczne półkolonie.

 

A jak wyglądają takie półkolonie dla przyszłorocznych kandydatów?

Pierwszego dnia dzieci pływają po dwie osoby na łódce klasy Optimist. Uczą się przez to współpracy w nowym środowisku, pomagają sobie i się wspierają. A już od drugiego dnia niektórzy chwytają samodzielnie ster i szoty, by wykonywać pierwsze halsy i zwroty. Wszystko odbywa się pod pełną kontrolą instruktorów, którzy asekurują dzieci z najbliższej odległości z motorówki.

 

Jednak nie samym żeglarstwem żyją dzieci na naszych zajęciach. Na brzegu odbywają się również zajęcia uświadamiające, mające na celu wyrobienie u dzieci zachowań bezpiecznych na wodzie. Nie brakuje też zabawy, malowania bander, poszukiwania skarbów, gier, a wszystko w pirackim klimacie, tak aby dzieci realizowały pewne zadania zgodnie z fabułą małych piratów-zdobywców.

 

Uśmiechy nie schodzą im z twarzy. Każdego dnia dzieci wracają do domów zmęczone, szczęśliwe i wyposażone w bagaż świetnych wrażeń. Turnusy półkolonii zostały zaplanowane będą w przyszłym roku od weekendu majowego, aż do końca wakacji.

 

 

 

Nie zwlekaj, dołącz już dziś do Leginej rodziny żeglarskiej!

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie