Legioniści Mistrzami Polski! Żeglarska Legia druga w PEŻ ... Mistrzostwo Polski mamy we k...

AKTUALNOŚCI

2021-04-02 16:21

Decyzja mogła być tylko jedna: wodujemy półkolonie Sailing Legia 2021!

Ubiegłoroczne doświadczenia plus utrzymująca się sytuacja pandemiczna doprowadziły nas do jedynego słusznego przekonania, że półkolonie to najlepsza metoda na spędzenie czasu w sytuacji, kiedy rodzice nie mają urlopu, po prostu muszą pracować w lipcu i sierpniu.

Wypracowany przez nas w wakacje 2020 system jest prosty: rano zbieramy dzieciaki (w wieku 6-14 lat) busem z Warszawy, organizujemy im czas w ciągu dnia, popołudniu odstawiamy zmęczone i szczęśliwe do rąk własnych. Dzieci na Półkoloniach Sailing Legia uczą się bawiąc i bawią ucząc. 

Dzieci dzielone są na grupy wiekowe a nastepnie nasi instruktorzy i wychowawcy pilnują, aby uśmiechy nie schodziły maluchom z twarzy.  O pełne brzuchy dba restauracja Hotelu 500. Turnusy trwają pięć dni, ale już od pierwszych zajęć młodzi adepci uczą się samodzielnie prowadzić łódkę, rozumieć zjawiska pogodowe, wykonywać kluczowe czynności jak taklowanie, dbanie o sprzęt. Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo. Będziemy wpajać zasady bezpiecznego obcowania z wodą, tak aby po turnusie dzieci były świadome i zaznajomione z priorytetami.

 

 

Szkolimy na najlepszej klasie do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem – bezpiecznych jachtach regatowych klasy Optimist. Tu zwracamy uwagę na słowo – samodzielność. Nasz ukochany sport uczy radzenia sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, decyzyjności, odporności psychicznej, spontaniczności i kreatywności. Dzieci wystawiane są na próby, choćby uczą się jak na spokojnie wyjść z opresji po wywrotce jachtu. Zapewniamy, że to ulubione zajęcia wszystkich maluchów! Mnóstwo przy tym śmiechu, a jednocześnie nabierają odpowiednich odruchów i automatyzmów.

 

 

Półkolonie z założenia mają być wyśmienitą zabawą, ale również formą selekcji, naboru do sekcji regatowej Sailing Legia. Chcemy udowodnić, że nasz „Ocean Zegrzyński” idealnie nadaje się do uprawiania żeglarstwa na najwyższym poziomie. Należy pamiętać, że ¾ polskich medali olimpijskich zostało wykutych właśnie na tym podwarszawskim akwenie. Uwielbiamy się ścigać, a żeglarstwo stwarza szansę do najczystszej formy rywalizacji. To sport wymagający nie tylko wysokiej sprawności fizycznej, ale również myślenia. Nie bez przyczyny regaty porównywane są do „partii szachów na wodzie”, bo podejmuje się w nich dziesiątki, jeśli nie setki decyzji, których efekty widać niemal natychmiast. 

 

 

Mamy w zanadrzu kilka asów, w tym sezonie rusza Warszawska Liga Żeglarska organizowana przez nasz k(L)ub. Dysponujemy flotą kabinowych jachtów Skippi650. Uczestnicy półkolonii przejdą również podstawowy trening na tych regatowych jednostkach, tak aby mogły poczuć różnicę pomiędzy obsługą małej i dużej łodzi. To wspaniała alternatywa i pokazanie szerszej perspektywy na jachting, jako formę spędzania czasu niekoniecznie w formie regatowej, ale też turystycznej. Sekcja dysponuje również jednostkami klasy Delphia 16, Omega i Tango – to idealne łodzie szkoleniowe. W zależności od okoliczności dodatkowe zajęcia odbędą się na Skippi650, Delphii 16 albo na Tango.

 

Szykujemy dziewięć tygodniowych turnusów, które właściwie obejmują całe wakacje.

Więcej szczegółów dotyczących półkoloni znajduje się tutaj

Zapraszamy!

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie