Legioniści Mistrzami Polski! Żeglarska Legia druga w PEŻ ... Mistrzostwo Polski mamy we k...

AKTUALNOŚCI

2020-06-03 14:15

Letnie szkolenie z Legią Warszawa!

- Letnie kursy stanowią formę naborów. Najzdolniejsze dzieci i te najbardziej chętne zaprosimy na treningi regatowe, które ruszą od września. Wierzymy, że w ciągu kilku lat będzie głośno o wynikach naszych wychowanków – twierdzi Jakub Pawluk, który w tym roku stał na najwyższym stopniu MP w klasie 505 oraz wraz z załogą Sailing Legia wywalczył srebro Klubowych Mistrzostw Polski.

Dlatego zapraszamy na letnie szkolenie żeglarskie!

 

Nasz autorski program szkolenia żeglarskiego przygotowaliśmy w oparciu o wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjazdów sportowych oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży w kraju i za granicą. 

 

Poza oczywistą kwestią rozwoju fizycznego, szczególny nacisk kładziemy na rozwój kreatywności, logicznego myślenia oraz budowania relacji międzyludzkich. Opracowaliśmy kilka niepowtarzalnych, autorskich fabuł – motywów przewodnich (scenariuszy) - naszych obozów, dostosowanych do grup wiekowych.  

 

Wychodzimy naprzeciw potrzebom rodziców. Zdajemy sobie sprawę jak ważną, a zarazem trudną, rolę pełnicie Państwo na co dzień. Dlatego aby ułatwić Państwu funkcjonowanie zawodowe w okresie wakacyjnym, dostosowaliśmy trasę naszego autokaru tak, aby móc zebrać dzieci z dobrze skomunikowanych lokalizacji w godzinach porannych i odwieźć dzieci z powrotem po zakończeniu zajęć.   

 

 

 

Plan dnia: 

08.00 – Wyjazd z Warszawy 

09.00 – Powitanie nad Zegrzem, apel 

09.10 – Drugie śniadanie 

09.30 – Zajęcia na jachtach Optimist w parach – 3 godz. 

13.00 – Obiad – 1 godz. 

14.00 – Blok zajęć zgodnie z tematem przewodnim tygodnia – 2 godz. 
16.00 – Podwieczorek 
17.00 – Wyjazd do Warszawy 
18.00 – Przyjazd do Warszawy        

 

Dzieci w zależności od wieku, podzielone zostaną na dwie grupy:   

AKADEMIA MŁODEGO PIRATA to propozycja dla dzieci w wieku 6-10 lat, polegająca na nauce podstaw żeglowania na jachtach klasy Optimist. Sekcja ta przeznaczona jest dla dzieci, które nie miały jeszcze styczności z żeglowaniem lub chciałby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności. Każdorazowo na koniec turnusu zorganizowane zostaną regaty.    

 

AKADEMIA WILKÓW MORSKICH zajęcia żeglarskie przeznaczone są dla dzieci w wieku 11-14 lat, które potrafią samodzielnie żeglować. Podczas pięciodniowego turnusu uczestnicy doskonalą technikę żeglowania wszystkimi kursami - zarówno jachtem klasy Optimist jak i jachtem kabinowym. Każdorazowo na koniec turnusu organizowane są regaty w różnych formułach.        

 

TERMINY SZKOLENIA

29czerwca – 3lipca 2020   

6 lipca – 10 lipca 2020    
13 lipca – 17 lipca 2020   

20 lipca – 24 lipca 2020   
27 lipca – 31 lipca 2020   
3 sierpnia – 7 sierpnia 2020   
10 sierpnia - 14 sierpnia 2020   
17 sierpnia - 21 sierpnia 2020   
24 sierpnia - 28 sierpnia 2020   

 

Więcej informacji TUTAJ   

 

 

 

 

CENNIK   

 

Turnusy szkolenia żeglarskiego organizowane są w dziewięciu terminach podanych powyżej. Cena za turnus w roku 2020 wynosi 1199 zł. Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w kwocie 500 zł w trakcie procesu rejestracji uczestnika. Dla osób opłacających "z góry", przewidziany jest rabat w wysokości 100 zł.

 

W przypadku odwołania półkolonii w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 opłaty za półkolonie zostaną w całości zwrócone.     

 

Cena turnusu zawiera: 
• transport na trasie Warszawa – Zegrze – Warszawa (Do wyboru jedna z lokalizacji: Dworzec Centralny, Rondo ONZ, Metro Ratusz Arsenał, Rondo Radosława, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Rondo Starzyńskiego, Rondo Żaba, Metro Młociny, Modlińska,  Jabłonna, Legionowo)  
• opieka wychowawców i instruktorów 
• drugie śniadanie 
• obiad 
• podwieczorek 
• woda do picia 
• ubezpieczenie NNW 
• zajęcia wg programu półkolonii 
• Gadżet Sailing Legia 
• Pakiet startowy + bidon   

 

Cena nie zawiera atrakcji dodatkowych: 
- przejażdżki motorówką (49 zł),  
- dostępu do cyfrowego albumu ze zdjęciami z turnusu (34 zł),  
- koszulki SAILING LEGIA 2020 (39 zł)   

 

* Rejs Motorówką: Rejs motorówką RIB 60 KM może być emocjonujący niczym kolejka górska na wodzie! Najbardziej zwrotna motorówka nad Zalewem Zegrzyńskim – frajda, którą dzieci będą wspominały przez całe wakacje! Cena: 49 zł   

*Dostęp do cyfrowego albumu ze zdjęciami: W ramach pamiątki z półkolonii udostępniamy cyfrowy album ze zdjęciami dzieci, wykonany przez profesjonalnych fotografów. Cena: 34 zł  

*Koszulka Limitowana edycja koszulek Legii Warszawa dedykowana dla sekcji żeglarskiej. Cena: 39 zł       

 

SPOTKANIA INFORMACYJNE 

Jeśli jesteś zainteresowany naszą propozycją i chciałbyś dowiedzieć się więcej, napisz do nas. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania lub spotkamy się w dogodnym terminie 

 

O NAS

Do projektu Legia Sailing Schools dojrzewaliśmy od momentu reaktywacji sekcji żeglarskiej Legii Warszawa, do której doszło na stulecie Klubu w 2016 roku. Daliśmy sobie trzy lata na nabranie rozpędu, w tym czasie ścigaliśmy się w gronie żeglarzy, którzy budowali obecną jakość Sailing Legia. Zdobywamy medale mistrzostw Polski, startujemy w regatach najwyższej rangi, takich jak czempionaty świata i Europy oraz w Żeglarskiej Lidze Mistrzów. Ruszamy z Legia Sailing Schools by propagować żeglarstwo, jeden z najczystszych, najpiękniejszych sportów. Rozpoczniemy od szkolenia żeglarskiego dla dzieci, które poprowadzimy w naszej bazie nad Zalewem Zegrzyńskim. Barwy Legii reprezentuje również Zofia Klepacka – medalistka olimpijska, która regularnie staje na podium w zawodach najwyższej rangi – mistrzyni świata i Europy.  Wedle planu po zakończeniu kampanii olimpijskiej Tokio 2020 Zofia dołączy do program szkolenia, by powiększyć sekcję o windsurfing.

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie